Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Hortensja bukietowa 'Graffiti' | Hydrangea panniculata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
30,90 PLN 30,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Hortensja bukietowa Graffiti' - sadzonki

'Graffiti' to holenderska, kompaktowa odmiana hortensji  o gęstych, stożkowatych kwiatostanach i wspaniałym, zmiennym zabarwieniu. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji. Wyróżnia się zwartym pokrojem, sztywnymi i wyprostowanymi pędami, które nie pokładają się pod ciężarem kwiatów. Na szczytach pędów pojawiają się dorastające do 30 cm długości kwiatostany. Te, składają się wyłącznie z kwiatów płonnych o początkowo limonkowo-zielonej barwie, potem  stają się śnieżnobiałe, by pod koniec lata nabrać cieplejszych, jasnoróżowych odcieni z zielono-białymi akcentami. Intensywniejsze zabarwienie będzie od strony południowej. Roślina pozostająca w cieniu nie przebarwi się. Dorastają do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Kwitną od lipca do października.

Jak uprawiać hortensję 'Graffiti'?

Sadzimy w glebach umiarkowanie żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym, na stanowiskach słonecznych lub półcieniu. Kolor kwiatostanów może się różnić w zależności od warunków pogodowych, stanowiska, ekspozycji, gleby. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwita na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Odmiana odporna na choroby i szkodniki.

Gdzie sadzić hortensję 'Graffiti'

Ze względu na jej urodę, warto posadzić ją w miejscu dobrze wyeksponowanym jako soliter. Równie pięknie będzie się prezentować w niewielkiej grupie; polecana do ogrodów przydomowych w towarzystwie innych hortensji, kiścieni, pierisów czy iglaków oraz bylin. Ze względu na kompaktowe rozmiary uprawiana w pojemnikach będzie ozdobą tarasu czy balkonu. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji.

Główne zalety hortensji bukietowej 'Graffiti':
Widowiskowa, kompaktowa odmiana hortensji
Niesamowite, zmienne ubarwienie kwiatów
Sztywne pędy
Niewielkie wymagania
Podstawowe informacje:
limonkowo-biało
różowy
VII - X do 100 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Wysokość:100 cm
Szerokość:100 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy| zielony
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Termin kwitnienia:lato
Podlewanie:obfiteprzeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Okres kwitnienia:VIII| X| XI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również