Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 7 październikaKuklik szkarłatny 'Borisii Strain'

Geum coccineum

Ilość:
12,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

PIĘKNE POMARAŃCZOWE KWIATY

 

Kuklik szkarłatny to mało znany w Polsce gatunek, który wart jest rozpowszechnienia. Oferowany gatunek w naturalnym środkowisku występuje na Bałkanach i na Kaukazie.

O niewątpliwym uroku odmiany 'Borisii Strain'  decydują przede wszystkim pomarańczowe wiechowate kwiaty o średnicy 3 cm. Stanowią  one ozdobę rośliny od maja do czerwca. Kwiaty wyrastają na wzniesionych łodygach i mogą być wykorzystane na kwiat cięty.

Ulubionym miejscem tej byliny są rabaty bylinowe, skalniaki oraz ogrody naturalistyczne. Może być także uprawiany w dużej donicy. Kuklik jest rośliną długowieczną, lubi próchniczne żyzne gleby, stanowiska słoneczne i półcieniste, oslonięte od zimnych wiatrów. Ładnie wygląda w kompozycji z jeżówkami, krwawnikami czy tojeścią.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety kuklika szkarłatnego:
  Intensywnie pomarańczowe kwiaty
  Roślina rzadko spotykana na polskim rynku
  Kwiaty nadają się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  pomarańczowy V - VI 40 - 50 cm słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy