Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-Z

Miskant chiński 'Navajo' | Miscanthus sinensis

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

KSIĄŻE JESIENI

Miskanty to mało wymagające, dobrze zimujące w naszym klimacie trawy ozdobne. Nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.

'Navajo' wytwarza długie źdźbła, które tworza dośc regularną, kulistą kępę. Sa one koloru ciemnozielonego i wiosną mają białą pręgę. Największą zaletą oferowanej odmiany jest to, że z pośród wszystkich miskantów najpiękniej się przebarwia. Jesienią jego liście cudownie zmnieniaja kolor na czerwono-brązowo. Ponadto późnym latem ukazują się biało-różowe kwiatostany
Roślina zdecydowanie preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, oraz żyzne i wilgotne gleby. Doskonale prezentuje się sadzona w większych grupach np. po 3-5 sztuk, lub w towarzystwie innych trawastrówjeżówek czy rudbekii. Trawy te pięknie wyglądają także zimą kołysząc się na wietrze. Zwiewny pokrój liści oraz niebanalne kwiatostany dodadzą lekkości i wprowadzą nutkę tajemniczości do ogrodowej kompozycji. Miskant preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.


 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Navajo' :
Jesienią liście czerwienieją
Późnym latem wytwarza biało-różowe kłosy
Efektowny i regularny pokrój
Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:

biało-
różowy

IX- XI do 1,4 m słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:100-150 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz