30 listopada zakończyliśmy wysyłkę zamówień w bieżącym sezonie. Wszystkie zamówienia złożone po tej dacie będą wysłane wiosną. Dziękujęmy za kolejny udany rok :-)

Inne byliny

Szałwia omszona 'Midnight Rose'
Salvia nemorosa

Status: Dostępny od maja
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość

RÓŻOWA EKSPRESJA

Szałwia omszona to znana i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca wspaniałymi kłosami zdobiącymi roślinę przez całe lato.

Oferowaną odmianę wyróżniają duże kwiaty, ciemne łodygi oraz zwarty pokrój  Intensywnie różowe kwiaty możemy podziwiać od czerwca do sierpnia. Bardzo dobrze się rozkrzewia, tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. 

Sadzimy ją w miejscach słonecznych lub półcienistych. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca. Poradzą sobie z nią nawet początkujący miłośnicy ogrodów. Po przekwitnięciu należy roślinę przyciąć co spowoduje obfite powtórne kwitnienie i ładniejszy pokrój.

Przyciąga wzrok z daleka, szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, murkach, oraz jako roślina zadarniająca w towarzystwie krzewów lub bylin. Świetnie wygląda wśród traw i bylin zwłaszcza kontrastujących kolorem. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Sadzonki szałwii Midnight Rose oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki

Główne zalety szałwii 'Midnight Rose':
Dekoracyjne różowe kwiaty
Przyciąga motyle do ogrodu
Małe wymagania, mrozoodporna
Podstawowe informacje:
różowy VI - VIII do 60 cm słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz