Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

T-Z

Wiśnia gruczołkowata 'Rosea Plena'
Prunus glandulosa

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
29,90 PLN
Ilość
Odmiana wiśni gruczołkowatej, bardzo podobna do odmiany ‘Alba Plena’. Dorasta do 1, 5 – 2 metry średnicy. Jej największą ozdobą są kwiaty, zwielokrotnione, o dużej ilości płatków, koloru różowego. Termin kwitnienia przypada na początek maja, kwitnie jeszcze przed wypuszczeniem liści, kwiaty są doskonale widoczne, oblepiają wręcz pędy krzewu. To krzew wolnorosnący, jedynie w pierwszych 2 – 3 latach po posadzeniu rośnie nieco szybciej

Jak uprawiać wiśnię

Najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i żyznych, próchniczych, znacznie słabiej na suchych i piaszczystych glebach. Lubi podłoże lekko kwaśne. Dobrze znosi cięcie po przekwitnięciu, wytworzy wtedy wiele mocnych pędów, które pięknie zakwitną w następnym roku. 

Gdzie sadzić wiśnię

W ogrodzie nadaje się do sadzenia z innymi kwitnącymi krzewami, o różnych kolorach oraz kwitnących następująco po sobie. Jej towarzyszem może być biało kwitnąca odmiana tej wisienki – ‘Alba Plena’, która osiąga podobne rozmiary. Zastosowanie znajdzie w parkach, zieleni publicznej, ogrodach podmiejskich, przydomowych dużych i małych, ogrodach nieregularnych (swobodnych), nowoczesnych, orientalnych, w alejach i szpalerach, jako zielone ekrany, jako soliter rosnące pojedynczo lub w grupach. Na bonsai, do formowania, na balkon, taras, do pojemnika, na wrzosowiska, na żywopłot. 

Sadzonki wiśni 'Rosea Plena' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety wiśni 'Rosea Plena'
Roślina miododajna
Barwna dekoracyjna kora
Ciekawy pokrój, ozdobne pędy i pachnące kwiaty
Ładne jesienne zabarwienie liści
Podstawowe informacje:
różowy V 1,5 - 2 m słońce, półcień 3 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:na rabaty| na skalniaki| na żywopłoty| soliter
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz