Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Aster nowobelgijski 'Crimson Brocade'

Aster novi-belgii

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg


Astry urzekają swą dekoracyjnością. Należą do jednych z najpóźniej kwiatnących bylin i pomimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód i wilgoć potrafią kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami.

'Crimson Brocade' to odmiana o sztywnych, wyprostowanych pędach i gęsto ulistnionych pędach, które mocno rozgałęziają się na szczycie. Dorasta do 80 - 100 centymetrów wysokości. Wyróżnia się półpełnymi karminowo-różowymi kwiatami z żółtym oczkiem, które zdobią roślinę od sierpnia do października. Zwabione barwami przylatują do nich na pyłek i nektar owady, szczególnie motyle oraz pszczoły.

Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Ponadto doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zastawieniu z trawamidzielżanami czy odętkami. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

 

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowy oferowany egzemplarz 


 

Główne zalety astra nowobelgijskiego 'Crimson Brocade':
  Atrakcyjne karminowo-różowe kwiaty
  Kwitnie w drugiej połowie lata oraz jesienią
  Łatwy w uprawie, mrozoodporny i wytrzymały
  Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami
Podstawowe informacje:
           
  karminowo-różowy VIII - IX 80-100 cm słońce, półcień 1 l