Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Bergenia 'Dragonfly Angel Kiss' | Bergenia

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość

FINEZYJNA ŚLICZNOTKA
 

Bergenia 'Dragonfly Angel Kiss' to nietuzinkowa kompozycja zmienijących kolor liści oraz delikatnych jasnych kwiatów. Jej prawdziwy urok możemy podziwiać na przełomie marca i kwietnia kiedy to obsypana jest półpełnymi kwiatami w białym oraz lekko różowym kolorze. Odmiana zaskakuje również jesienią kiedy to liście nabierają brązowo-czerwonego zabarwienia i  "trzymają" kolor przez całą zimę oraz wiosną. 

Bergenie są cenione ze względu na bardzo obfite kwitnienie jak również  za uniwersalność gdyż rosną praktycznie na każdym stanowisku. 'Angel Kiss' jest odmianą kompaktową i osiąga jedynie 25 cm wysokości i 30 cm szerokości. Doskonale komponuje się z odmianą 'Pink Dragonfly' tworząc intrygujące barwne zestawienie. Można ją wykorzystać zarówno do nasadzeń w okolicach oczek wodnych, na rabatach, skarpach oraz w pojemnikach. Ładnie wyglądają w kompozycji z brunnerami, funkiami, tarczownicami, rodgersjami czy języczkami


Dobrze czują się na stanowiskach słonecznych, połcienistych jak i cienistych w praktycznie kadej wilgotnej glebie. Bergenia należy do niezastąpionych roślin ogrodowych, która doskonale sprawdza się w polskim klimacie  (mrozoodporna i wytrzymała), jest ozdobna przez cały rok!

Sadzonki bergenii Dragonfly Angel Kiss oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety bergenii 'Dragonfly Angel Kiss':
Wspaniałe kremowe półpełne kwiaty zdobią ją w III i IV
Zimą oraz wiosną liście przebarwiają się na brązowo-czerwony kolor
Nie traci liści na zimę
Łatwa w uprawie, mrozoodporna, sprawdzona w polskim klimacie
Podstawowe informacje:
biały, lekko różowy III - IV 25 cm słońce, półcień
cień
1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz