Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Aster nowobelgijski 'Henry I Purple'
Aster novi-belgii

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
14,50 PLN
Ilość

JESIENNA PURPURA


Aster nowobelgijski, popularnie znany jako "niebieskie gwiazdy", to ceniony gatunek astrów, który zachwyca efektownym i długotrwałym kwitnieniem. Tworzy gęste, rozgałęzione kępy, osiągające wysokość od 50 do 150 cm, idealne do sadzenia na rabatach, wzdłuż ogrodzeń i w ogrodach przyrodniczych. Charakteryzuje się delikatnymi, gwiazdkowatymi kwiatami w odcieniach bieli, różu, niebieskiego i fioletu, które przyciągają motyle oraz pszczoły. Jest to roślina wytrzymała, odporna na niskie temperatury i wilgoć, kwitnąca od końca lata do jesieni, dodając kolorów ogrodowi w okresie, gdy inne rośliny już przekwitły. Aster nowobelgijski jest ceniony nie tylko za swoje piękno, ale także za łatwość uprawy i zdolność do adaptacji do różnych warunków glebowych i klimatycznych.
 

'Henry I Purple' to jedna z ciekawszych odmian astra nowo-belgijskiego. Ma sztywne, gęsto ulistnione i wyprostowane pędy, które mocno rozgałęziają się na szczycie. Dorasta do 60 centymetrów wysokości. Wyróżnia się fioletowymi kwiatami które zdobią roślinę od sierpnia do października. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów.


Marcinki nadają się do ogrodów w stylu wiejskim, naturalistycznym czy angielskim. Ponadto doskonale czują się na rabatach, w stojących donicach jak również uprawiane na kwiat cięty. Ładnie wyglądają posadzone w zastawieniu z trawamidzielżanami czy jeżówkami. Astry najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej i w miarę wilgotnej.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety astra nowobelgijskiego 'Henry I Purple':
Niezwykle efektowne fioletowe kwiatostany
Doskonały na rabaty
Łatwy w uprawie i mrozoodporny
Urzekająco wygląda jesienią w kompozycji z trawami czy jeżówkami
Podstawowe informacje:
fioletowy VIII - X do 60 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:30 cm
Wysokość:60 cm
Mrozoodporność:całkowita
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| rośliny okrywowe
Okres kwitnienia:IX| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:purpurowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz