Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Berberys Thunberga 'Red Pillar' | Berberis thunbergii

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,90 PLN
Ilość

Barwny, ciernisty krzew o wąskim, zwartym pokroju osiągający wysokość do 2 m. Charakteryzują go ozdobne liście, drobne, owalne na górze krzewu czerwone, wewnątrz i na dole zielone. Młode pędy czerwone, wyprostowane, z wiekiem rozkładające się na boki. Kwitnie na żółto na przełomie maja i czerwca. Jesienią krzew zdobią czerwone owoce utrzymujące się przez zimę.


Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne (szczególnie w przypadku odmian barwnych) lub półcieniste.

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Świetnie nadaje się na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło, dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami iglastymi oraz pojedynczo w ogródkach skalnych. Można komponować go z czerwoną różą rabatową, roślinami o kulistym pokroju np. z tawułkami, czy nawiązując do barwy z purpurowymi żurawkami.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety Berberysu Thunberga 'Red PIllar' :
Ozdobne liście, owoce, pokrój
Ładny akcent kolorystyczny
Łatwy w uprawie, niewymagający 
Bardzo szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
żółty V - VI do 2 m słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:na rabaty| na żywopłoty
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna
Kolor kwiatów:żółty

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz