Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Budleja Dawida 'Harlequin' Buddleja dawidii

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
21,90 PLN
Ilość

DWUBARWNE LIŚCIE - RZADKOŚĆ!

Budleja to znany i ceniony krzew. Tym razem przedstawiamy Państwu odmianę o dwubarwnych liściach. To niezwykle interesująca propozycja dla wszystkich miłośników ogrodowych rarytasów.

Odmiana ‘Harlequin’ charakteryzuje się wynioszmi pędami o  osiąga do 2 metrów wysokości. Liście są jasnozielone i posiadają kremowe obrzeżenie.  Ta wspaniała kompozycja kolorów świetnie kontrastuje z czerwono-purpurowymi kwiatami, które zdobią roslinę od lipca do września. Po przekwitnięciu kwiatów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów.


Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych jak również można ją łączyć z hortensjami czy barbulami Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Harlequin oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową roślinę.


 

Główne zalety budlei 'Harlequin':
Budleja o zielono-kremowych liściach
W okresie VII-IX roślinę zdobią wspaniałe kwiaty
Pachnące kwiaty przyciągają motyle
Doskonała do nasadzeń w grupach jak i pojedynczo
Podstawowe informacje:

czerwono-
purpurowy

VII - IX do 2 m słońce, półcień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz