Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Funkia 'Sum and Substance'(pojemnik 3 litrowy)

Hosta

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Odmiana 'Sum and Substance' to jedna z największych funkii. Cechuje się dużymi liśćmi wiosną zabarwionymi jasnozielono z czasem jednak nabiera żółtego odcienia (w szczególności na stanowiskach słonecznych).  Docelowo osiąga do 120 cm wysokości i tworzy ładną kępkę. Jest to odmiana odporna na przypalenia słoneczne jak i na ataki ślimaków.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Sadzonki funkii Sum and Substance oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
 

Główne zalety funkii 'Sum and Substance':
  Jedna z największych odmian funkii
  Wiosną liście są jasnozielone, z czasem nabierają żółtego koloru
  Odmiana odporna na przypalenia słoneczne i ataki ślimaków
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VII - VIII do 120 cm półcień, cień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy