Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja bukietowa 'Magical Sweet Summer' (pojemnik 3 litrowy)

Hydrangea paniculata

Ilość:
31,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KOLOROWY GAJ 

 

Hortensje bukietowe to ładne, zdrowo wyglądające krzewy. Kwitną bardzo obficie, efektownie i długo w okresie, kiedy większość krzewów już przekwitła. Magical Sweet Summer to nowa odmiana, którą przede wszystkim cenimy za długość kwitnienia oraz zmieniający się kolor olbrzymich kwiatostanów. Warto również zaznaczyć, iż w porównianiu do innych odmian hortensji bukietowych osiąga 1,2 - 1,5 m wysokości. W pełnej okazałości możelmy ją podziwiać od lipca do późnej jesieni kiedy to zdobą ją liczne stożkowe kwiatostany. Na początku ich zabarwienie jest zielonobiałe, następnie białe by jesienią przybrać różowych oraz różowozielonych barw.

 

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne.Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.

 

Preferuje gleby lekko kwaśne i wilgotne. Dobrze czuje się w miejscach osłoniętych w otoczeniu innych roślin kwasolubnych takich jak: kalmie, pierisy, borówki, wrzosy i inne. Może również miec zastosowanie w pojedyńczych nasadzeniach.

 

Zobacz jakie piękne barwy mogą zagościć w Twoim ogrodzie

 

Sadzonki hortensji bukietowej Magical Sweet Summer oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

Na poniższym filmie oraz zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.


 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Magical Sweet Summer' :
  Odmiana o stożkowatych kwiatostanach zmienających kolory
  Długi okres kwitnienia (od VIII do X) i pełna mrozoodporność
  Widowiskowa latem i jesienią 
Podstawowe informacje:
           
   kremowy, biały,
różowy
VIII - X do 1,5 m słońce, półcień, cień 3l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy