Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Hortensja bukietowa 'Pinkachu' | Hydrangea panniculata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
30,90 PLN 30,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Hortensja bukietowa Pinkachu' - sadzonki

'Pinkachu' to karłowa odmiana hortensji o gęstych, stożkowatych kwiatostanach i wspaniałym, zmiennym zabarwieniu. Nagrodzona srebrnym medalem Targów Plantarium 2019. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji. Wyróżnia się zwartym pokrojem, sztywnymi i wyprostowanymi pędami, które nie pokładają się pod ciężarem kwiatów. Na szczytach pędów pojawiają się dorastające do 25 cm długości kwiatostany. Te, składają się wyłącznie z kwiatów płonnych. Przebarwiają się wielokrotnie. Początkowo są zielonkawo – białe, potem bieleją, następnie stają się lekko różowe – później zielono-różowe by pod koniec lata nabrać odcieni ciemnego różu czy wręcz czerwieni. Dorastają do 90 cm wysokości i podobnej szerokości. Kwitną od lipca do października.

Jak uprawiać hortensję 'Pinkachu'?

Sadzimy w glebach umiarkowanie żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym, na stanowiskach słonecznych lub półcieniu. Kolor kwiatostanów może się różnić w zależności od warunków pogodowych, stanowiska, ekspozycji, gleby. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwita na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Odmiana odporna na choroby i szkodniki.

Gdzie sadzić hortensję 'Pinkachu'

Ze względu na jej urodę, warto posadzić ją w miejscu dobrze wyeksponowanym jako soliter. Równie pięknie będzie się prezentować w niewielkiej grupie; polecana do ogrodów przydomowych w towarzystwie innych hortensji, kiścieni, pierisów czy iglaków oraz bylin. Ze względu na kompaktowe rozmiary uprawiana w pojemnikach będzie ozdobą tarasu czy balkonu. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji.

Główne zalety hortensji bukietowej 'Pinkachu':
Widowiskowa, karłowa odmiana hortensji
Niesamowite, zmienne ubarwienie kwiatów
Sztywne pędy
Niewielkie wymagania
Podstawowe informacje:
biały-zielony
różowy
VIII - X do 90 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Wysokość:90 cm
Szerokość:90 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy| zielony
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:obfiteprzeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Okres kwitnienia:VIII| X| XI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz