Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja ogrodowa 'Tovelit'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
35,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GR
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.80 kg
Niezwykle dekoracyjna odmiana, pochodzi z Norwegii. Dorasta do 1 metra wysokości i podobnej szerokości.  Fantastyczne kuliste kwiatostany wyrastają na pędach dwuletnich. Ich kolor zależy od kwasowości podłoża. Odcień niebiesko – fioletowy uzyskujemy na kwaśnej glebie (w celu uzyskania mocniejszego akcentu kolorystycznego glebę nawozimy siarczanem glinu lub nawozem do hortensji o niebieskich kwiatach); różowy w podłożu o bardziej zasadowym odczynie.  Mięsiste, zielone liście jesienią pięknie przebarwiają się na bordowo-czerwony kolor. Kwitnie od czerwca  do sierpnia.

 

Jak uprawiać hortensję

 

Preferuje glebę lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (pędy związujemy sznurkiem i okrywamy słomianymi matami lub agrowłókniną). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany.

 

Gdzie sadzić hortensję

 

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu. W połączeniu z innymi hortensjami ogrodowymi o odmiennym zabarwieniu będzie doskonałym urozmaiceniem.

 

Sadzonki hortensji ogrodowej 'Tovelit' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Tovelit':
  Ciekawa odmiana o lilaróżowych kwiatach
  Może być uprawiana w pojemnikach
  Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  lila-różowy VI - VIII do 1 m słońce, półcień 3 l