Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

O-S

Sadziec purpurowy 'Ruby' | Eupatorium

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
12,50 PLN 12,50 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Sadziec to bardzo duża i efektowna bylina ogrodowa. Odmiana 'Ruby' to nowa ciekawostka przeznaczona dla osób, które posiadają mniejsze ogrody lub wolą rośliny o bardziej zwartej budowie.

'Ruby' posiada wszelkie zalety sadźca jak piękne ulistnienie i duże pierzaste bardzo efektowne kwiatostany. Różni się jednak dużo bardziej zwartym pokrojem i niskim wzrostem - dorosłe rośliny osiągają 50-60 cm wysokości.

Niezwykle okazale prezentuje się w lipcu i sierpniu kiedy to roślinę zdobią kwiatostany złożone z kilkudziesięciu kwiatów koloru purpurowego, które przyciągają motyle. Wspaniale sprawdza się na kwiat cięty długo utrzymując świeżość w wazonie.

Sadziec dęty sadzimy w zestawieniu z innymi wysokimi bylinami np. języczkami, rodgersjami, kaczeńcami czy irysami. Potrafi zasłonić mniej atrakcyjną część ogrodu, brzydką ścianę etc. Może być także sadzony przy zbiornikach wodnych. Roślina lubi gleby próchniczne, wilgotne o odczynie zasadowym. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Jest w pełni mrozoodporna.

Sadzonki sadźca Ruby oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety sadźca 'Ruby':
Całe lato roślinę zdobią purpurowe kwiatostany
Kompaktowy pokrój, niski wzrost
Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
purpurowy VII - VIII do 50-60 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:czerwony| purpurowy| różowy
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz