Jeżówka 'Sombrero Salsa Red'

Echinacea

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

(JEŻÓWKI - BYLINY WIELOLETNIE DŁUGO KWITNĄCE)


Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne.

 

'Sombrero Salsa Red' to niezwykłej urody kompaktowa odmiana o intensywnie czerwonych dużych kwiatach osiągająca do 50 cm wysokości. W całej okazałości możemy podziwiać ją od czerwca do września kiedy to ponad cimnozielonymi liśćmi ukazują się przepięknej urody kwiatostany. 

 

Jak uprawiać jeżówkę

 

Jeżówka jest łatwa w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

 

Gdzie sadzić jeżówkę

 

Z uwagi na niewielkie rozmiary doskonale sprawdza się na obwódki czy frontach rabat. Wspaniale prezentuje się również w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: szałwierudbekieświeczniceprzetacznikiodętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

 

Sadzonki jeżówki 'Sombrero Salsa Red' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety jeżówki 'Sombrero Salsa Red':
  Kwitnie od VI do X wydając mnóstwo dużych czerwonych kwiatów
  Magnes na owady!
  Doskonała pozycja na obwódki oraz fronty rabat
  Świetnie komponuje się z trawami oraz szałwiami, dzielżanamirudbekiami 
Podstawowe informacje:
           
  czerwony VI - IX do 50 cm słońce, półcień 1l