Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

K-N

Krwawnik pospolity 'Terracota' | Achillea millefolium

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,50 PLN
Ilość

ODPORNA BYLINA NA KAŻDĄ RABATĘ

Krwawnik pospolity to mało wymagająca bylina o wyprostowanych sztywnych pędach, na których osadzone są soczystozielone liście. Szczególnie efektownie prezentuje się w okresie kwitnienia.

Odmiana 'Terracotta' osiąga w trakcie kwitnienia do 50 cm wysokości. W okresie od lipca do października ponad liśćmi ukazują się efektowne wielobarwne koszyczki kwiatowe w odcieniach żółtym, pomarańczowym i czerwonym, które zebrane są płaskie baldachogrona. Można je wykorzystać zarówno do nasadzeń na rabatach, w ogrodach skalnych jak i  pojemnikach stojących. Ponadto jest to roślina, która doskonale nadaje się na kwiat cięty. Bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych krwawników jak również w kompozycji z jeżówkami, odętkami, rudbekiami czy przetacznikami.

Dobrze czuje się praktycznie na każdej glebie (nawet suchej i piaszczystej). Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Usuwając przekwitłe kwiaty możemy znacznie przedłużyć kwitnienie.

Sadzonki krwawnika Terracotta oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka w sezonie letnim.

 

Główne zalety krwawnika 'Terracotta':
Efektowne wielobarwne kwiaty od VII do X
Doskonała na kwiat cięty oraz suszki
Odporna, mało wymagająca (rośnie nawet w glebie suchej i jałowej)
Podstawowe informacje:
żółty, pomarańczowy,
czerwony
VII - X 40 - 50 cm słońce, półcień 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz