Miskant chiński 'Cosmopolitan'

Miscanthus sinensis

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZIELONA FONTANNA


'Cosmopolitan' to ciekawa odmiana miskanta wytwarzająca gęstą kępę szerokich białopaskowanych liści, które są lekko wygięte i z oddali wyglądają jak obfita fontanna. Ponadto w drugiej połowie lata pojawiają się rude kwiatostany, które pozostają na roślinie aż do wiosny stanowiąc atrakcję zimowego ogrodu. Oferowana odmiana dorasta do 250 cm i zapewnia świetny akcent kolorystyczny i strukturalny.

 

Miskant doskonale prezentuje się jako roślina soliterowa (np. na sadzona środku trawnika), idealnie nadaje się na żywopłoty, ekrany bądź do nasadzeń w okolicach oczek wodnych. Dobrze wygląda w kompozycji z innymi trawami oraz bylinami takimi jak: astry, jeżówki czy rudbekie. Zwiewny pokrój liści oraz niebanalne kwiatostany dodadzą lekkości i wprowadzą nutkę tajemniczości do ogrodowej kompozycji.


Miskant preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. 
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Cosmopolitan' :
  Jedna z najwyższych odmian miskanta (do 250 cm)
  Interesujące białopaskowane liście o  fontannowym pokroju
  Rude kwiatostany zdobiące roślinę od późnego lata do zimy
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
  rudy VIII - X do 2,5 m słońce, półcień 1l