Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
A-Z

Miskant chiński 'Cute One' | Miscanthus sinensis

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

Miskant chiński 'Cute One'

Miskant 'Cute One' to wyjątkowa roślina, która zachwyca swoim urokiem i dekoracyjnością. Tworzy piękne, zaokrąglone kępy o fontannowym kształcie, które nadają ogrodowi subtelny, lekki charakter. Jego długie, delikatne liście kaskadowo opadają, prezentując piękny, zielony kolor, podkreślony charakterystycznym, białym paskiem biegnącym przez środek blaszki liściowej. W trakcie kwitnienia osiąga do 100 cm wysokości przy podobnej średnicy.

W okresie letnim, od sierpnia do października, roślina zaskakuje okazałymi, czerwono-brązowymi wiechami, które stopniowo ewoluują w urocze, puszyste, beżowe pióropusze, tworzące subtelny kontrast z zielenią liści. Jesienią miskant 'Cute One' prezentuje się jeszcze bardziej fascynująco, gdy liście nabierają ciekawej, miedziano-czerwonej barwy.

Jak uprawiać miskant chiński 'Cute One'?

Miskant chiński najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Im więcej dostępu do słońca, tym lepiej się rozwija. Najlepiej czuje się na glebach o umiarkowanej wilgotności, dobrze przepuszczalnych i żyznych. Jest tolerancyjny co do gleby, nie lubi jednak miejsc podmokłych, dobrze znosi za to okresowe susze. Wiosną, przed nowym wzrostem, przycięcie stare łodygi na wysokość około 10-15 cm od poziomu gruntu. To pomoże zachować schludny wygląd rośliny i poprawi cyrkulację powietrza.

Zastosowanie miskanta chińskiego 'Cute One'

Miskant 'Cute One' doskonale wygląda w ogrodach przydomowych, ogrodach skalnych czy rabatach. Idealnie współgra z innymi wysokimi kwitnącymi bylinami np. sadźcami, jeżówkami czy dzielżanami oraz ozdobnymi trawami, wprowadzając do kompozycji ogrodowej niezwykłą lekkość i delikatność.  Roślina ta świetnie wpisuje się w ogrody o naturalnym charakterze, gdzie jej lekki, kaskadowy wzrost stanowi harmonijny element wśród całej kompozycji. Może być także uprawiany w pojemniku zdobiąc balkon czy taras. To nie tylko roślina ozdobna, ale także harmonijny element, który urozmaica przestrzeń ogrodową przez cały sezon.

Główne zalety miskanta chińskiego 'Cute One':
Fontannowy pokrój
Czerwono-brązowe wiechy kwiatowe
Jesienne miedziano-czerwone zabarwienie liści
Łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
czerwony VIII - X 80-100 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Szerokość:60-70 cm
Wysokość:80-100 cm
Kolor kwiatów:biały| czerwony
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników| na rabaty| na żywopłoty| soliter
Okres kwitnienia:IX| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz