Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
K-N

Naparstnica 'Falcon Fire' | Digitalis

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość
Naparstnica 'Falcon Fire' jest rośliną niesłychanie atrakcyjną, szczególnie bujną i obficie kwitnąca. Ciekawa i przykuwająca uwagę odmiana, stanowi przepiękną dekorację. Zaskakuje kolorystyką pomarańczowożółtych kwiatów. To roślina zielna, miododajna o wyprostowanym pokroju, należącą do rodziny babkowatych. Posiada duże, ciemnozielone, owalne, liście, całe pokryte miękkim gęstym i krótkim, owłosieniem - kutnerem. Tworzy przyziemną rozetę jajowato-lancetowatych, dużych liści, z których wyrasta długi pęd kwiatowy. Kwitnie w okresie od czerwca do października. Wtedy to wyrastają proste, sztywne długie łodygi zakończone długimi gronami dzwonkowatych, dużych, zwieszających kwiatów, które je gęsto pokrywają. W gronach kwiatowych, które, osiągają wysokość około 70 cm najpierw rozwijają się kwiaty najniższe, a potem kolejno wyższe. Wnętrza kwiatowego kielicha są jaśniejsze.  Kwiaty, wokół których uwijają się motyle i inne owady, przyciągają uwagę pięknymi kolorami. 
Jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione.  Rośnie na glebach przeciętnych, lubi świeże podłoże, dobrze uprawione, glebę żyzną, niezbyt ciężką, przepuszczalną, o lekko kwaśnym odczynie i umiarkowanie wilgotną. Po przekwitnięciu usuwamy środkowy pęd kwiatowy, by uzyskać większe rozmiary dzwonków na pędach bocznych.
Naparstnicę sadzi się na dużych rabatach bylinowych i w grupach. Znakomicie nadaje się do ogrodów przydomowych w stylu wiejskim i naturalistycznym. Można ją uprawiać również na kwiat cięty. Warto przywiązać pędy kwiatostanowe do podpór, gdyż mogą wylegać po obfitych opadach. Pomarańczowe kielichy o intensywnym kolorze będą ozdobą każdego ogrodu.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety naparstnicy 'Falcon Fire' :
Kwitnie obficie i bardzo długo tj. od VI do X
Ma niewielkie wymagania, jest łatwa w uprawie
W VI i VI zdobią ją liczne różowe kwiaty
Kwiaty nadają się do cięcia i są dość trwałe w wazonie
Podstawowe informacje:
pomarańczowy VI - IX 60 - 70 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Szerokość:40-50 cm
Przedział wysokości:60-100 cm
Wysokość:60-70 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| do pojemników
Okres kwitnienia:IX| VI| VII| VIII
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:pomarańczowy
Podlewanie:przeciętne
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz