Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

K-N

Naparstnica 'Rising Phoenix' | Digitalis

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość

Naparstnica 'Rising Phoenix' jest rośliną niesłychanie atrakcyjną, szczególnie bujną i obficie kwitnąca. Ciekawa i przykuwająca uwagę odmiana, stanowi przepiękną dekorację. Zaskakuje kolorystyką malinowo-różowych kwiatów z delikanie brzoskwiniową gardzielą. To roślina zielna, miododajna o wyprostowanym pokroju, należącą do rodziny babkowatych. Posiada duże, ciemnozielone, owalne, liście, całe pokryte miękkim gęstym i krótkim, owłosieniem - kutnerem. Tworzy przyziemną rozetę jajowato-lancetowatych, dużych liści, z których wyrasta długi pęd kwiatowy. Kwitnie w okresie od czerwca do października. Wtedy to wyrastają proste, sztywne długie łodygi zakończone długimi gronami dzwonkowatych, dużych, zwieszających kwiatów, które je gęsto pokrywają. W gronach kwiatowych, które osiągają wysokość około 65 cm najpierw rozwijają się kwiaty najniższe, a potem kolejno wyższe. Kwiaty, wokół których uwijają się motyle i inne owady, przyciągają uwagę pięknymi kolorami.

Naparstnica 'Rising Phoenix' - uprawa

Jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione.  Rośnie na glebach przeciętnych, lubi świeże podłoże, dobrze uprawione, glebę żyzną, niezbyt ciężką, przepuszczalną, o lekko kwaśnym odczynie i umiarkowanie wilgotną. 

Naparstnica 'Rising Phoenix' - sadzienie, pielęgnacja

Naparstnicę sadzi się na dużych rabatach bylinowych i w grupach. Znakomicie nadaje się do ogrodów przydomowych w stylu wiejskim i naturalistycznym. Można ją uprawiać również na kwiat cięty. Warto przywiązać pędy kwiatostanowe do podpór, gdyż mogą wylegać po obfitych opadach. Malinowo - różowe kielichy o intensywnym kolorze będą ozdobą każdego ogrodu. Po przekwitnięciu usuwamy środkowy pęd kwiatowy, by uzyskać większe rozmiary dzwonków na pędach bocznych.

Sadzonki naparstnicy oferujemy w pojemniku 1 litrowym

 

Główne zalety naparstnicy 'Rising Phoenix' :
Kwitnie obficie i bardzo długo tj. od VI do X
Ma niewielkie wymagania, jest łatwa w uprawie
Od VI do X zdobią ją liczne malinowo-różowe kwiaty
Kwiaty nadają się do cięcia i są dość trwałe w wazonie
Podstawowe informacje:
malinowo-różowy VI - X 60 - 65 cm słońce, półcień 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz