Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

Nowość
O-S

Ostróżka 'Magic Fountains Sky Blue White Bee' | Delphinium elatum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
11,50 PLN od 11,50 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Ostróżki to znane i niezwykle cenione byliny zarówno ze względu na łatwość uprawy, walory estetyczne oraz mrozoodporność. Z początkiem lata możemy delektować się i podziwiać charakterystyczne strzeliste i niezwykle okazałe kwiatostany w różnych kolorach (białe, różowe, niebieskie, fioletowe), które potrafią osiągać nawet 2 metry wysokości. To prawdziwe królowe letnich rabat!  Odmiana 'Magic Fountain Sky Blue White Bee' urzeka przepiękną barwą kwiatów: błękitnych  z białym środkiem, zebranych w bardzo długie grona, które zdobią roślinę od czerwca do lipca (po pierwszym kwitnieniu zaleca się przycięcie rośliny na wysokości 10 cm dzięki czemu jesienią zakwitnie ponownie). W szczycie sezonu osiąga 80 - 100 cm wysokości.

Jak uprawiać ostróżkę 'Magic Fountains Sky Blue White Bee'

Ostróżki najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych i półcienistych, zacisznych, osłoniętych od wiatru – co zabezpieczy je przed złamaniem. Na otwartej przestrzeni warto stosować podpory. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna, umiarkowanie wilgotna. Podczas sadzenia warto dodać kompostu lub ziemi do kwiatów kwitnących. Należy unikać miejsc z nadmierną ilością wilgoci ponieważ ostróżki jej nie tolerują. Mrozoodporna.

Gdzie sadzić ostróżkę 'Magic Fountains Sky Blue White Bee'

Idealnie pasuje do ogrodów naturalistycznych, angielskich, wiejskich, na rabaty jednogatunkowe z innymi,  różnobarwnymi ostróżkami czy wielogatunkowe  z różami, piwoniami, naparstnicami, jeżówkami, złocieniami, pysznogłówkami, przetacznikami, floksami, szałwiami i innymi bylinami lata. Kwiaty nadają się do cięcia - dzięki nim można tworzyć wspaniałe kolorowe bukiety

Sadzonki ostróżki oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety ostóżki 'Magic Fountains Sky Blue White Bee' :
Przepiękny błękit kwiatów
Łatwa w uprawie, mrozoodporna
Nadaje się na kwiat cięty
Jedna z najokazalszych bylin
Podstawowe informacje:
błękitny
z białym środkiem
VI - VII do 100 cm słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:biały| niebieski
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| na kwiat cięty| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz