Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

A-Z

Pelargonia rabatowa 'Vancouver' | Pelargonium

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
12,50 PLN
Ilość

Pelargonia 'Vancouver' - sadzonki

Pelargonia 'Vancouver' to urocza odmiana tej popularnej rośliny, która zachwyca swoim subtelnym urokiem i niezwykłą wytrzymałością. Jej charakterystyczne postrzępione czerwone kwiatostany dodają elegancji i świeżości każdemu ogrodowi lub wnętrzu.

Odmiana szczególnie ozdobna ze względu na nietypowe brązowe mocno powcinane liście z charakterystycznym jasnozielonym marginesem. Dorasta do 50 cm wysokości przy podobnej średnicy.

Jak uprawiać pelargonię 'Vancouver'?

Pelargodnie rabatowe cenione są ze względu na łatwość uprawy. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub w delikatnym półcieniu. Idealnie czuje się sadzona w przepuszczalnych, żyznych próchnicznych glebach. Pelargonia Vancouver lubi umiarkowane podlewanie. Zaleca się podlewanie, gdy wierzchnia warstwa gleby wyschnie, rośliny nie lubią nadmiernego podlewania, które może prowadzić do gnicia korzeni. Zaleca się sadzenie ich do pojemników posiadających otwory na dnie, aby nadmiar wody mógł swobodnie odpłynąć. Regularne przycinanie pomoże utrzymać pelargonie w kompaktowej formie i pobudzi nowy wzrost. Usuwanie uschniętych liści i kwiatostanów zachęca roślinę do produkcji nowych pędów i kwiatów.

W okresie zimowym, pelargonia Vancouver może być przeniesiona do chłodniejszego pomieszczenia. Wtedy należy zmniejszyć ilość podlewania i zapewnić roślinie wystarczającą ilość światła. Z doświadczenia wiemy, że bardzo łatwo ją przechować przez okres zimy.

Zastosowanie pelargonii 'Vancouver'

Pelargonia Vancouver to doskonała roślina do ozdabiania ogrodów, balkonów, tarasów czy werand. Jej piękne, kolorowe liście dodają wyrazistości i charakteru każdej przestrzeni. Ze względu na swoją kompaktową formę i atrakcyjne liście, pelargonia Vancouver doskonale sprawdza się jako roślina doniczkowa do dekoracji wnętrz. Może być umieszczona na parapecie, stole lub półce, dodając uroku i koloru pomieszczeniu.

Główne zalety pelargonii 'Vancouver':
Świetne brązowe liście z jasnozielonym obrzeżeniem
Kwitnie od wiosny do końca sezonu wakacyjnego
Niebanalna, a zachwyci każdego miłośnika pelargonii
Odmiana kolekcjonerska
Podstawowe informacje:
czerwony V - X 50 cm słońce, półcień 0,5 l
Przykładowe zdjęcie sadzonki w kwietniu:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:50 cm
Wysokość:50 cm
Mrozoodporność:brak - roślina jednoroczna
Kolor kwiatów:czerwony
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników
Okres kwitnienia:IX| V| VI| VII| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato| wiosna
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Podlewanie:umiarkowane
Kolor liści:wielobarwny

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz