Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-Z

Petunia 'Tumbelina Francesca' | Petunia x hybrida

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
12,50 PLN
Ilość

Petunia (Surfinia) 'Tumbelina Francesca' - sadzonki

Zapraszamy do odkrycia uroku Petunii 'Tumbelina Francesca' – wyjątkowego kwiatu, który zachwyca swoją niezrównaną urodą i łatwością pielęgnacji. Z dumą prezentujemy tę odmianę, która olśniewa pełnymi, jasnoróżowymi kwiatami z ciemnoróżowym żyłkowaniem zdobiącymi roślinę od maja do późnej jesieni. Chcesz ozdobić balkon, taras bądź rabatę? Mamy rozwiązanie! Sadząc tę roślinę dodasz wigoru, energii i kolorytu do Twojego ogrodu! Kwiaty charakteryzują się falującymi płatkami, które nadają im niepowtarzalny urok, przyciągając spojrzenia i dodając elegancji każdemu otoczeniu.

Jak uprawiać Petunię 'Tumbelina Francesca'?

Aby cieszyć się bujnymi kwiatami przez cały sezon roślinę należy regularnie podlewać i nawozić. Tumbelina lubi w miarę wilgotną glebę, dlatego regularne podlewanie jest kluczem do jej zdrowego wyglądu. Staraj się utrzymać równomiernie wilgotne podłoże, unikając zalania. Aby utrzymać obfitość kwitnienia, zaleca się jej regularne nawożenie nawozem wieloskładnikowym, specjalnie przeznaczonym dla surfiń (np. Plantos S). Zastosuj nawóz zgodnie z zaleceniami producenta.

Gdzie sadzić Petunię 'Tumbelina Francesca'?

Petunia 'Tumbelina Francesca' to idealny wybór do pojemników, wiszących koszy czy do nasadzeń  na rabatach kwiatowych. Zapewniając jej dobrze oświetlone stanowisko, na przykład na słonecznym balkonie lub w miejscu o dostępie do co najmniej 6 godzin słońca dziennie, zagwarantujesz jej bujny wzrost i obfite kwitnienie. Dzięki swojej niezwykłej urodzie i łatwości w uprawie, roslina będzie wspaniałym dodatkiem do Twojego ogrodu czy tarasu. Wybierz Tumbelinę Francesca i ciesz się kaskadą kolorów przez cały sezon!

Sadzonki petunii oferujemy w doniczkach o średnicy 11 cm. Jako wieloletni producent gwarantujemy zdrowe, ładnie ukształtowane sadzonki, które szybko zakwitną.
 

Warunki sprzedaży:
- Minimalna liczba sadzonek z jednej odmiany - 3 sztuki.
- Rośliny balkonowe i rabatowe są wysyłane jako osobne zamówienia i nie ma możliwości łączenia roślin z tej kategorii z roślinami z innych kategorii np. bylinami czy krzewami.
- Wysyłka zamówionych roślin balkonowych i rabatowych od połowy kwietnia.

 

Główne zalety petuni 'Tumbelina Francesca':
Pełne jasnoróżowe kwiaty z ciemnoróżowym żyłkowaniem
Kwitnie od maja do pierwszych mrozów
Łatwa w pielęgnacji
Doskonała pozycja do wiszących koszy
Podstawowe informacje:
jasnoróżowy, pełny V - X do 50 cm słońce, półcień 0,5 litra
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Mrozoodporność:brak - roślina jednoroczna
Szerokość:do 50 cm
Wysokość:do 50 cm
Przeznaczenie:do pojemników
Okres kwitnienia:IX| V| VI| VII| VIII| X
Termin kwitnienia:jesień| lato
Podlewanie:obfite
Stanowisko:półcień lub cień| słońce| słońce lub półcień
Kolor kwiatów:różowy
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz