Witaj wiosno! Wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie, obecny czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych.

O-S

Przetacznikowiec wirginijski 'Adoration'
Veronicastrum virginicum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość

RÓŻOWE ŚWIECE

 

Przetacznikowce to niezwykłe byliny bardzo podobne do przetaczników jednak o zdecydowanie silniejszym wzroście. Charakteryzują się gęstym, strzelistym pokrojem. Języczkowate, długie i wąskie liście dodatkowo dodają roślinie obiętości. Tworzy duże, zwarte, bardzo gęste kępy. Szerokość rozprzestrzenienia rośliny 0,5 m. Liście zebrane w okółki, są języczkowate, ząbkowane, wydłużone, lancetowate, zaostrzone na szczycie i piłkowane. Długość liścia 12-15 cm. Łodygi wyprostowane. 

 
Odmiana 'Adoration', osiąga do 150 cm wysokości, kwiatostan o długości ok. 45 cm.  Głównym walorem ozdobnym odmiany są smukłe, wyniosłe, miododajne, różowe kwiaty przypominające świece, długie kłosy pojawiają się na każdym pędzie.  Drobne kwiaty zebrane są w często rozgałęzione, długie grona do 20 cm długości. Strzeliste kwiatostany zmieniają swoją barwę w trakcie kwitnienia. Zaczynają kwitnienie w kolorze jasnofioletowym i stopniowo przebarwiają się w odcienie różu. Bylina kwitnie od czerwca do sierpnia, a nawet września. Kwiatostany w postaci kłosów zwężające się ku górze, mimo swojej dużej wysokości nie pokładają się, są sztywne i nie wymagają podpór. Systematyczne przycinanie przekwitniętych kwiatostanów wydłuży kwitnienie aż do jesieni. Raz na dwa trzy lata, kępy należy rozdzielić, celem odmłodzenia rośliny.

 

Ze względu na dekoracyjne kwiaty ma szerokie zastosowanie. Bylina ta jest idealna do przydomowych kompozycji ogrodowych, na rabaty, do pojemników, oraz do ogrodów wiejskich. Doskonała także do nasadzeń naturalistycznych, jako drugi plan na rabacie. Przepięknie prezentuje się w każdym ogrodzie na zagonach w kompozycjach pojedynczych i grupowych. Dobrym towarzystwem dla przetacznikowca będą szałwieprzetacznikitawułki i wysokie trawy. Posadzona w większej ilości zapewni nieziemski efekt w każdym ogrodzie.


Nie należy do roślin wymagających. Należy zapewnic jej dużo wilgoci i żyzną, przepuszczalną glebę oraz słoneczne lub półcieniste stanowisko.

 

Sadzonki przetacznikowca Adoration oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety przetacznikowca wirginijskiego 'Adoration':
  Pięknie wybarwione kwiaty w kolorze od jasnofioletowego po różowy
  Mało wymagający, mrozoodporny
  Doskonale czuje się w towarzystwie szałwii oraz przetaczników
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI/VIII - IX 150 cm słońce, półcień 2l

 

Podstawowe
Wysokość:100-150 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznychna kwiat ciętyna rabaty
Termin kwitnienia:jesieńlato
Kolor kwiatów:niebieskiróżowy
Stanowisko:słońcesłońce, półcień
Rośliny długo kwitnące:Tak

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz