Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Pysznogłówka 'Bee Pure' (pojemnik 2 litrowy)

Monarda

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

HERBACIANY ZAPACH LIŚCI

 

Pysznogłówka to niezwykle ozdobna bylina o niespotykanych kwiatach oraz wspaniałych aromatycznych liściach. Jej walory dostrzegli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy zbierali liście i kwiaty, a następnie parzyli jako napój podobny do herbaty Earl Grey.
 

Odmiana Bee-Pure charakteryzuje się licznymi kwiatami w fioletowym kolorze, które zdobią roślinę latem jak i jesienią (od czerwca do września). Jej liczne wzniesione rozgałęzione łodygi osiągają w trakcie kwitnienia do 50 cm.  Intensywny aromat kwiatów i liści silnie wabi motyle i inne owady. 


Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Ładnie prezentuje się na rabatach, w okolicach oczek wodnych. Można ją również uprawiać na kwiat cięty. W naszym ogrodzie rośnie w otoczeniu jeżówek, rudbekii i krwawników. Jest całkowicie mrozoodporna i w pełni odporna na mączniaka.

 

 

Sadzonki pysznogłówki Bee Pure oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana sadzonka latem.

 

Główne zalety pysznogłówki 'Bee Pure':
  Wspaniałe liście o zapachu herbaty
  Wysoka odporność na mączniaka
  Ładnie wygląda w kompozycji z rudbekiami i jeżówkami
  Fantastyczna roślina rabatowa przyciągająca wzrok kształtem i barwą kwiatów
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI-IX do 50 cm słońce, półcień 2 l