Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nowość
A-E

Berberys Thunberga 'Summer Sunset' | Berberis thunbergii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
26,90 PLN
Ilość

Berberys 'Summer Sunset'

Berberys thunberga 'Summer Sunset' to urocza odmiana tego popularnego krzewu, charakteryzująca się pięknymi kolorami liści i atrakcyjnym pokrojem. Liście tego berberysu przybierają intensywne, ciepłe odcienie pomarańczy, czerwieni i żółci, tworząc niezwykle malowniczy obraz przypominający zachodzące słońce. Rośnie powoli, charakteryzując się gęstymi, intensywnie złoto-żółtymi liśćmi, które w młodym wieku mają głęboki odcień pomarańczowy, a w miarę starzenia stają się bardziej limonkowo-zielone

Summer Sunset ma pokrój szerokokolumnowy osiągając docelowo 60 cm wysokości przy podobnej średnicy.  Dodatkową ozdobą są delikatne żółte kwiaty zdobiące roślinę w maju. Kwiaty są miododajne i przyciągają mnóstwo pożytecznych owadów. Jesienią na krzewie pojawiają się dekoracyjne czerwone jagody, które często utrzymują się na roślinie całą zimę.

Jak uprawiać berberys 'Summer Sunet'?

Preferuje glebę dobrze przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną i o umiarkowanej kwasowości. Bardzo dobrze znosi cięcie, nadaje się świetnie do formowania. Regularne przycinanie pozwoli utrzymać kompaktowy kształt krzewu i pobudzi intensywność kolorów liści. Najładniej wybarwia się w miejscach słonecznych, choć może rosnąć także w półcieniu.

Zastosowanie berberysu 'Summer Sunset'

Dzięki bardzo oryginalnemu zabarwieniu liście szczególnie efektownie prezentuje się w zestawieniu z roślinami o kontrastujących barwach - różnokolorowymi berberysami czy bylinami o oryginalnym zabarwieniu liści np. żurawkami. Ze względu na niewielkie docelowe rozmiary świetnie sprawdza sadzony w stojących donicach na balkonach czy tarasach. Można go także sadzić na niskie, formowane żywopłoty czy szpalery.

Główne zalety berberysu 'Summer Sunset':
Zmieny kolor liści na krzewie
Żółte miododajne kwiaty zdobią roślinę w maju
Polecany na niskie szpalery i żywopłoty
Łatwy w uprawie i odporna na choroby
Podstawowe informacje:
żółty  V 50-60 cm słońce, półcień 2 litry
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| na żywopłoty
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna
Kolor kwiatów:żółty

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz