Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
O-S

Rudbekia 'Flamenco Vanilla' | Rudbeckia

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość

NOWOŚĆ

Flamecno Vanilla to nowa odmiana Rudbekii w naszym sklepie, o kompaktowym, zwartym pokroju, obficie kwitnąca od czerwca do października. Dorasta do 40 cm wysokości przy takiej samej szerokości. Wyróżnia się efektownym żółto-pomarańczowym kolorem kwiatów z czarnym środkiem. Niezwykle dostojnie wygląda po posadzeniu w donicy.
Rudbekia świetnie czuje się na rabatach (stanowi doskonałe tło dla innych bylin) jak i w nasadzeniach naturalistycznych. Ładnie prezentuje się sadzona w grupach, jak również można ją łączyć w kompozycji z innymi bylinami np. jeżówkami, przetacznikami , dzielżanami i pysznogłówkami.
Preferuje słoneczne lub półcieniste części ogrodu w miejscach gdzie gleba jest żyzna i próchniczna. Jest to roślina mało wymagająca,  łatwa w uprawie.  Należy pamiętać o dość częstym podlewaniu szczególnie w upalne okresy. Dodatkowo można ją uprawiać na kwiat cięty ponieważ kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie. Uschnięte kwiatostany należy usunąć w górnej części pędu dzięki czemu roślinka ponowi kwitnienie. Roślina bezproblemowa i łatwa w uprawie.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety rudbekii 'Flamenco Vanilla':
Kwitnie od VI do X na piękny żółto-pomarańczowy kolor
Wysoka odporność na mączniaka
Ładnie wygląda w kompozycji z jeżówkamidzielżanami i pysznogłówkami.
Świetnie sprawdza się w różnych kompozycjach kwiatowych
Podstawowe informacje:
żółto-pomarańczowy VI-X do 40 cm słońce, półcień 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz