Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Szałwia omszona 'Blue Field' | Salvia nemorosa

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,50 PLN
Ilość

Szałwia omszona 'Blue Field' - sadzonki z polskiej szkółki

Szałwia omszona to znana i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca kolorem i przyciąga do ogrodu pszczoły i motyle. 'Blue Field' to wytrzymała i krzepka odmiana o kulistych kępach. Dorasta do ok. 55 cm wysokości. Tworzy liczne, rozgałęzione pędy zakończone kłosowatymi kwiatostanami. Pięknej urody niebieskie kwiaty możemy podziwiać od wczesnego lata aż do jesieni (od VI do X)

Jak uprawiać szałwię

Bardzo dobrze się rozkrzewia, tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. Ma mocno omszone liście dlatego możemy sadzić ją  na stanowiskach słonecznych, ubogich w wodę. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca. Poradzą sobie z nią nawet początkujący miłośnicy ogrodów. Po przekwitnięciu należy roślinę przyciąć co spowoduje obfite powtórne kwitnienie i ładniejszy pokrój.

Gdzie sadzić szałwię

Przyciąga wzrok z daleka, szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach, tworząc barwne, pachnące łany. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, w żwirach, murkach, oraz jako roślina zadarniająca. Dobrym towarzystwem będą przetaczniki, kocimiętki, nachyłki czy rozchodniki, Świetnie wygląda wśród traw i bylin zwłaszcza kontrastujących kolorem. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Sadzonki szałwii 'Blue Field' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety szałwii 'Blue Field' :
Kwitnie bardzo długo - od VI do X
Tolerancyjna, łatwa w uprawie, mrozoodporna
Odmianę można uprawiać w pojemnikach
Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
niebieski VI - X do 55 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| na żywopłoty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz