Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

O-S

Szałwia omszona 'Rianne' | Salvia nemorosa

Status: Dostępny wiosną 2024
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,50 PLN
Ilość

Szałwia omszona 'Rianne' - sadzonki z polskiej szkółki

Szałwia omszona to znana i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca kolorem i przyciąga do ogrodu pszczoły i motyle. 'Rianne' to nowa odmiana o zwartym i kompaktowym pokroju tworząca drobne kuliste kępy. Dorasta do ok. 30 cm wysokości osiągając podobną szerokość. Tworzy liczne, rozgałęzione pędy zakończone kłosowatymi kwiatostanami. Atrakcyjne fioletowo-niebieskie kwiaty możemy podziwiać od maja do czerwca. Co ważne utrzymują one zrównoważoną proporcję w stosunku do pozostałej części dzięki czemu roślina prezentuje się okazale.

Jak uprawiać szałwię

Bardzo dobrze się rozkrzewia, tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. Ma mocno omszone liście dlatego możemy sadzić ją  na stanowiskach słonecznych, ubogich w wodę. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca. Poradzą sobie z nią nawet początkujący miłośnicy ogrodów. Po przekwitnięciu należy roślinę przyciąć co spowoduje obfite powtórne kwitnienie i ładniejszy pokrój.

Gdzie sadzić szałwię

Przyciąga wzrok z daleka, szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach, tworząc barwne, pachnące łany. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, w żwirach, murkach, oraz jako roślina zadarniająca. Dobrym towarzystwem będą przetaczniki, kocimiętki, nachyłki czy rozchodniki, Świetnie wygląda wśród traw i bylin zwłaszcza kontrastujących kolorem. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Sadzonki szałwii 'Rianne' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety szałwii 'Rianne' :
Nowa kompaktowa odmiana o fioletowo-niebieskich kwiatach
Tolerancyjna, łatwa w uprawie, mrozoodporna
Odmianę można uprawiać w pojemnikach
Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
fioletowo-niebieski VI - X do 30 m słońce, półcień 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz