Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Turzyca sztywna 'Bowles Golden' (pojemnik 1 litrowy)

Carex elata

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

ZŁOTA ISKRA

 

Turzyca sztywna 'Bowles Golden' to niezwykle efektowna wieloletnia trawa o złotym zabarwieniu źdźbeł. Idealnie sprawdza się na stanowiskach półcienistych i słonecznych gdzie w promieniach porannego słońca uroczo ożywia każdą ogrodową kompozycję. Dodatkową ozdobą są brązowe kwiatostany pojawiające się latem.

Rośnie kępkowo osiągając 50-60 cm wysokości, preferuje stanowiska wilgotne dlatego też dobrze jest sadzić ją w okolicach oczek wodnych czy stawów. Można ją również wykorzystać na obwódki bądź do nasadzeń w cieniu krzewów lub drzew. Idealnie łączy się z niebieskimi funkiami, żurawkami czy imperatą.

To odmiana niezwylke cenna, która została odznaczona nagrodą przez członków Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory estetyczne.

 

Sadzonki turzycy Bowles Golden oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu wygląd przykładowej oferowane sadzonki 

Główne zalety turzycy sztywnej 'Bowles Golden':
  NOWOŚĆ
  Złote źdźbła ożywią ogrodową kompozycję
  Idealna do kompozycji z funkiami lub żurawkami
  Odmiana nagrodzona przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze
Podstawowe informacje:
           
  - - 50-60 cm słońce, półcień 1 l