Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Wiciokrzew pomorski 'Serotina'

Lonicera periclymenum

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KOLOROWE RURKI

 

'Serotina' to  cenna odmiana wiciokrzewu. z uwagi na długi okres kwitnienia oraz zachwycające dwubarwne kwiaty: fioletowo-czerwone na zawnątarz i kremowe wewnątrz, które niesamowicie pachną i wyglądają nieco egzotycznie. Tuż po kwitnieniu pojawiają się drobne, czerwone owoce, które stanowią bardzo efektowną ozdobę jak i również są ogromnym przysmakiem ptaków.


Najlepiej i najobficiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Jest mało wymagający, dlatego dobrze poradzi sobie praktycznie na każdym podłożu. Jest bardzo odporny na mróz, jednakże przy bardzo niskich temperaturach zaleca się go zabezpieczyć.
 

Wiciokrzew charakteryzuje się dużą siłą wzrostu. Doskonale wygląda na wszelkich podporach, trejażach, altanach i pergolach. Szybko zakryje mniej reprezentacyjne miejsca, a posadzony przy płocie utworzy piękną, zieloną ścianę zieleni, która osłoni i wyciszy nasz ogród.  

 

Sadzonki wiciokrzewa Serotina oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety wiciokrzewu pomorskiego 'Serotina':
  Ładne fioletowo-czerwone kwiatostany
  Doskonale zakrywa mało atrakcyjne przestrzenie: altany, trejaże, pergole
  Kwiatyu przepięknie pachną
  Wysoka mrozoodporność, łatwy w uprawie, 
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-czerwony VI - X 6 m słońce, półcień 2 l