Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
T-Z

Żarnowiec / Szczodrzeniec miotlasty 'Boskoop Ruby' | Cytisus scoparius

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość
Szczodrzeniec 'Boskoop Ruby' to dekoracyjny i łatwy w uprawie krzew o miotlastym pokroju z wyprostowanymi pędami. Dorasta do 1,5-2 m wysokości i podobnej szerokości. Liście jasnozielone, wąsko-lancetowate. Niewątpliwą ozdobą rośliny są jego kwiaty: pachnące, rubinowo-czerwone na zewnątrz i różowo- liliowe wewnątrz oblepiające gęsto krzew niczym gromada purpurowych motyli. Owocem jest szaro-zielony strąk.

Najlepiej czuje się na stanowiskach dobrze nasłonecznionych, na piaszczystych, przepuszczalnych suchych lub średnio wilgotnych glebach. Wymaga osłoniętego i ciepłego miejsca w ogrodzie gdyż nie jest całkiem odporny na mróz. Na zimę lepiej zabezpieczyć podstawę krzewu.
Idealnie nadaje się do formowania. Przycinając pędy do połowy długości po kwitnieniu pobudzimy roślinę do rozwoju w roku następnym.Szczodrzeniec 'Boskoop Ruby' to doskonała propozycja do ogrodów skalnych czy wrzosowisk oraz parków, zieleni miejskiej. Może być sadzony w grupie ale dzięki  intensywnej barwie kwiatów równie pięknie zaprezentuje się jako soliter.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety żarnowca 'Boskoop Ruby':
Intensywny kolor kwiatów
Kwiaty okrywają całą roślinę.
Idealnie nadaje się do formowania
Podstawowe informacje:
odcienie czerwieni,
różu
IV-V do 1,5-2 m słońce 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:czerwony| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| soliter
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz