SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Bestseller
A-E

Budleja 'Butterfly Candy Little Ruby' | Buddleja dawidii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

MAGNES NA MOTYLE!

To niezwykle okazały krzew o rozłożystym pokroju, który zachwyci niejednego miłośnika ogrodów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się latem kiedy to wydaje mnóstwo stożkowatych kwiatów, które przyciągają ogromną ilość motyli - stąd jego potoczna nazwa 'motyli krzew'. Roślina tworzy gęste, silne i okazałe kępy o wzniesionym pokroju, które mogą osiągać 2-3 m wysokości. Na przełomie czerwca i lipca na zakończeniach pędów głównych pojawiają się liczne niezwykle okazałe kwiatostany, które mogą osiągac nawet 40 cm długości. Wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do początku października. Całość kompozycji uzupełniają ciemnozielone, lancetowate liście, które od spodu pokryte są biało-szarym kutenerem. Oferowana odmiana to kompaktowa selekcja tej pięknej rośliny, która osiąga jedynie 65 cm wysokości, 50 cm szerokości i charakteryzuje się zwartym oraz krępym pokrojem. Wyróżnia się okazałymi ciemnoróżowymi kwiatostanami, które niezwykle obficie zdobią roślinę latem oraz jesienią. 

Budleja Dawida 'Butterfly Candy Little Ruby' (motyli krzew) - uprawa


Najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych lub półcienistych w żyznej i przepuszczalnej glebie o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Podczas letnich upałów należy ją obficie podlewać. W chłodniejszych rejonach na zimę należy ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Budleja kwitnie na pędach tegorocznych dlatego wiosną (marzec/kwiecień) należy ją przyciąć na wysokości 20-30 cm nad ziemią. (brak cięcia spowoduje, iż roślina nie nabierze eleganckiego pokroju, a jej kwitnienie będzie bardzo słabe). Ponieważ przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet

Budleja Dawida 'Butterfly Candy Little Ruby' (motyli krzew) - sadzenie, zastosowanie

Doskonale sprawdzi się sadzona w wyeksponowanych miejscach ogrodu jak również na rabatach w sąsiedztwie niższych bylin oraz krzewów. Ładnie prezentuje się w zestawieniu z kocimiętką, lawendą, astrami, werbeną patagońską, hortensją czy trawami'Można ją sadzić pojedynczo jak i w grupach. 'Butterfly Candy Little Ruby' jest odmianą kompaktową dlatego też polecamy ją do nasadzeń w donicach stojących, które mogą zdobić balkony i tarasy.


 

Sadzonki Budlej Dawida 'Butterfly Candy Little Ruby' oferujemy w pojemniku 2 litrowym. 

Główne zalety budlei 'Butterfly Candy Little Ruby':
Nowa, kompaktowa odmiana osiągająca 65 cm wys.
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Idealna odmiana do donic - pięknie zdobi balkony i tarasy
Podstawowe informacje:
ciemnoróżowy VI - X do 65 m słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Wysokość:60-100 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| pachnące kwiaty| soliter
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce, półcień| słońce, półcień, cień
Rośliny długo kwitnące:Tak

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz