Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

O-S

Rozchodnik 'Sunsparkler Plum Dazzled' | Sedum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN
Ilość
To kompaktowa bylina należąca do rodziny gruboszowatych. Wytrzymała odmiana o zwartym pokroju, tworząca kuliste, niskie dorastające do 25 cm wysokości oraz do 45 cm rozpiętości kępy. Posiada grube, mięsiste, liście w kolorze ciemnofioletowym, śliwkowym. Wyróżniają ją olbrzymie kwiatostany o szerokości 15-20 cm. Są one gęsto osadzone na szczytach pędów, złożone z małych kwiatków, które komponujące się z barwą liści. Wznoszą się ponad liśćmi i je zasłaniają, tworząc różowe dywany. Kwiaty w kolorze wiśniowo-malinowym pojawiają się od sierpnia do października. Roślina miododajna, skupiska kwiatów z nektarem przyciągają do ogrodu motyle, pszczoły i inne owady. Można obserwować żerujące owady

Jak uprawiać rozchodnika

Bezproblemowa i mało kłopotliwa bylina najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebach piaszczystych, lekkich, przepuszczalnych, suchych, średnio żyznych. Odczyn gleby obojętny.  Dzięki liściom, które potrafią utrzymywać wodę dobrze znosi suszę i silne mrozy. Są odporne na szkodniki i choroby. Nie lubi nadmiaru wilgoci w glebie i powietrzu. Najlepiej oczyścić wczesną wiosną, zanim wznowi aktywny wzrost w sezonie.

Gdzie sadzić rozchodnika

Można sadzić pojedynczo lub w grupach tworząc barwne, atrakcyjne dywany przez cały rok. Możemy wykorzystać do tworzenia obwódek, nasadzeń w zieleni publicznej, w kompozycjach naturalistycznych. Ożywią rabaty w okresie późno letnim i wczesnej jesieni.  Sprawdzi się, jako roślina zadarniająca, okrywowa. Znajdą zastosowanie w ogrodach skalnych i na dachach. Mogą być uprawiane również w donicach i pojemnikach na tarasie i balkonie. Również do mini ogródków urządzanych w kamiennych korytach. 

Sadzonki rozchodnika 'Sunsparkler Plum Dazzled' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety rozchodnika 'Sunsparkler 'Plum Dazzled'
Ozdobne wiśniowo-malinowe kwiatostany
Kwiaty świetnie nadają się do cięcia, długo zachowując świeżość w wazonie
Miododajna - chętnie odwiedzana przez motyle i pszczoły
Podstawowe informacje:
wiśniowo-malinowy VIII - X 20 - 25 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:purpurowy| różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz