Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Ostrokrzew Meservy 'Blue Girl' (żeński)
Ilex x meserveae

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

Żeńska odmiana ostrokrzewu, zawiązująca owoce. Bardzo dekoracyjny, zwarty, zimozielony krzew dorastający do ok 2 m wysokości i podobnej szerokości. Posiada charakterystyczne liście – ciemnozielone z fioletowo-zielonym połyskiem oraz falistym, ząbkowanym brzegiem.  Drobne,  białe kwiatki pojawiają się na roślinie w maju – czerwcu. Owoce – czerwone kulki utrzymują się do wiosny i są atrakcyjnym pokarmem dla ptaków. Należy pamiętać, iż by mogło dojść do zapylenia i owocowania należy w sąsiedztwie posadzić męski egzemplarz. 

Jak uprawiać ostrokrzew


Ostrokrzew lubi gleby żyzne, przepuszczalne.  Stanowiska półcieniste, ale dobrze znosi również cień. Dość dobrze radzi sobie w naszym klimacie, choć młode rośliny warto okryć na zimę. 
 

Gdzie sadzić ostrokrzew

Możemy posadzić go na rabacie obok wyższych bylin lub na wrzosowisku wśród azalii, modrzewnic czy innych roślin kwasolubnych. Polecany do nasadzeń w miejscach reprezentacyjnych – przy wejściach, tarasowych pojemnikach. Ponieważ nie traci liści na zimę, stanowi ozdobę ogrodu przez okrągły rok. Nadaje się do sadzenia nie tylko w ogrodach przydomowych lecz i w parkach, zieleni miejskiej. Może służyć jako roślina żywopłotowa - bardzo dobrze znosi cięcie i nadaje się do formowania.  

Sadzonki ostrokrzewu 'Blue Girl' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety ostrokrzewu 'Blue Girl':
Dekoracyjne liście
Ozdobne czerwone owoce
Zimozielona
Nadaje się do formowania
Podstawowe informacje:
biały V - VI 2 m półcień, cień 2l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały
Stanowisko:cień| półcień lub cień| słońce lub półcień
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:lato

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz