Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Budleja Dawida 'Empire Blue'

Buddleja dawidii

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

MOTYLI KRZEW

 

Przedstawiamy Państwu wspaniałą odmianę budlei o fioletowych kwiatach. To niezwykle interesująca propozycja dla wszystkich miłośników ogrodowych rarytasów.

 

Odmiana ‘Empire Blue’ charakteryzuje się wynioszmi pędami o  osiąga do 2 metrów wysokości. Posiada  się pachnące, wiechowate kwiatostany o długści do 30 cm (lipiec - wrzesień) zwabiające motyle! Po przekwitnięciu kwiatów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów.


Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych jak również można ją łączyć z hortensjami czy barbulami Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładowe oferowane sadzonki w sezonie.

 

Główne zalety budlei 'Empire Blue':
  Budleja o dułgich fioletowych kwiatach (do 30 cm długości)
  W okresie VII-IX roślinę zdobią wspaniałe kwiaty
  Pachnące kwiaty przyciągają motyle
  Doskonała do nasadzeń w grupach jak i pojedynczo
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VII - IX 2 - 3 m słońce, półcień 2 l