Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

Promocja
F-J

Floks wiechowaty 'Sweet Summer Dream'
Phlox paniculata

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
14,90 PLN 16,90 PLN
Ilość
Seria 'Sweet Sumer' obejmuje precyzyjnie wyselekcjonowane odmiany floksów w fantastycznych wersjach kolorystycznych. Efektem wieloletniej pracy są rośliny o wyjątkowo dużych i pachnących kwiatostanach, cechujących się wydajnym i długim kwitnieniem jak również wysoką odpornością na choroby. 'Sweet Summer Dream' to wspaniała  odmiana o mocnym, słodkim zapachu i nasyconej barwie kwiatów – ciemno- różowej z oczkiem w kolorze fuksji. Delikatne kwiecie zebrane w duże, wierzchołkowe baldachogrona rozwija się na sztywnych, rozgałęzionych pędach pokrytych długimi, wąskimi liśćmi. Bylina ta dorasta do ok 60-80 cm wysokości. Kwitnie bardzo obficie od lipca do sierpnia, a ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle.

Jak uprawiać floksa wiechowatego

Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie. Roślina całkowicie mrozoodporna.

Gdzie sadzić floksa wiechowatego

Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych wielogatunkowych. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, przetacznikami czy innymi odmianami floksa. Ich subtelna i oryginalna niebieska barwa, urozmaici każdy ogród.

Sadzonki floksa wiechowatego 'Sweet Summer Dream' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety floksa wiechpwatego 'Sweet Summer Dream' :
Intensywna ciemnoróżowa barwa kwiatów
Mocny słodki zapach wabi motyle
Mało wymagająca roślina
Ładnie wygląda sadzony z bodziszkamijeżówkamiprzetacznikami
Podstawowe informacje:
ciemnoróżowy VII - VIII 60 - 80 cm słońce, półcień, 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz