Do końca lutego 2025 przyjmujemy zamówienia przedsezonowe, które będziemy wysyłać od początku marca, gdy tylko warunki pogodowe będą sprzyjające. Sprawdź szczegóły
Funkia 'Fire and Ice' | Hosta
Podstawowe cechy Przedział wysokości: 20-60 cm Kolor kwiatów: biały| niebieski Stanowisko: cień| półcień lub cień Przeznaczenie: do okolic oczka wodnego| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki Termin kwitnienia: lato
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
OGIEŃ I LÓD
Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.
'Fire and Ice' to niezwykle urokliwa odmiana funki dorastająca do 25 – 35 cm wysokości i 40 – 60 cm szerokości. Wyróżniają ją przepiękne liście - czysto białe w centrum z ciemnozielonym, nieregularnym brzegiem; owalne, lekko skręcone, zakończone spiczasto. Tworzą zgrabne rozety o wyprostowanym, wzniesionym pokroju. Kwitnie w lipcu i sierpniu jasno-liliowymi kwiatami na białych łodygach.
Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego, nadają się do okrywania większych powierzchni. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna, a gleba żyzna i przepuszczalna, stale wilgotna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
Sadzonki funkii Fire and Ice oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.
Główne zalety funkii 'Fire and Ice' : | |||||
Efektowne ubarwienie liści, rozjaśni cieniste miejsca w ogrodzie | |||||
Mało kłopotliwa w pielęgnacji | |||||
Ozdobne kwiaty | |||||
Mrozoodporna | |||||
Podstawowe informacje: | |||||
jasno-lilowy | VII - VIII | 35 cm | półcień, cień | 2 l |
Podstawowe cechy | |
Przedział wysokości: | 20-60 cm |
Kolor kwiatów: | biały| niebieski |
Stanowisko: | cień| półcień lub cień |
Przeznaczenie: | do okolic oczka wodnego| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki |
Termin kwitnienia: | lato |