Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyHakonechloa 'Beni Kaze' (pojemnik 1 litrowy)

Hakonechloa macra

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOLOROWA TRAWA BAMBUSOWA

 

Hakonechloa to wspaniała trawa ozdobna, która może być prawdziwą ozdobą ogrodu czy też kompozycji pojemnikowej. Liście odmiany 'Beni Kaze' są zielone jednak pod koniec lata oraz przez całą jesień nabierają wspaniałych brunatno-czerwonych barw! Stanowi ona doskonałe uzupełnienie nasadzeń na rabatach jak i w pojemnikach.

 

Cechuje się kępiastym pokrojem, po kilku latach tworzy efektowną kulkę. Wspaniale sprawdza się do nasadzeń w kompozycjach z roślinami o jasnym zabarwieniu liści. Ładnie wygląda w otoczeniu żurawek, funkii czy języczek. Potrafi nadać charakteru mniej eksponowanym miejscom ogrodu.


Jest to roślina mało wymagająca o niewielkich wymaganiach glebowych. Lubi stanowiska słoneczne, jest całkowicie mrozoodporna! Nazwa odmiany 'Beni Kaze' oznacza po japońsku 'czerwony wiatr' - jest to wyraźne nawiązanie do jesiennych barw tej pięknej rośliny

 

 

Sadzonki hakonechloi Beni Kaze oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety hakonechloi 'Beni Kaze' :
  Wspaniała trawa doda lekkości każdej ogrodowej kompozycji
  Jesienią liście przebarwiają się na brunatno-czerwony kolor
  Wspaniale komponuje się z żurawkami i funkiami
  Całkowicie mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  ozdobna
z liści
- 20 - 25 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy