Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

Nowość
A-Z

Hakonechloa 'Sunflare' | Hakonechloa macra

Status: Chwilowo niedostępny - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
20,90 PLN
Ilość

KOLOROWA TRAWA BAMBUSOWA

To nowa przepiękna, kaskadowa odmiana trawy bambusowej o niecodziennym kontrastowym wybarwieniu. Naturalnym siedliskiem gatunku jest Japonia, jednak prezentowana odmiana ‘Sun Flare’ trawy wyselekcjonowana została ze znanej już ‘All Gold’ przez Lyle Courtice, opatentowana i w 2017 roku wprowadzona na rynek. 
Oferuje niesamowite widowisko kolorystyczne przez cały sezon. Kolory zmieniają się wraz z porą roku. Liście w sezonie wiosennym i letnim w zależności od intensywności nasłonecznienia, przybierają kolor zielono – srebrzysty, seledynowy w cieniu, po jasno żółto - złocisty w promieniach słonecznych. Dodatkowo część z nich ma ogniste zabarwienia na końcach liści. W niesamowity sposób urozmaicają one kępy, szerokich liści. Późnym latem liście wybarwiają się na pomarańczowo przez szkarłatny po głęboki burgund z odcieniami złota wnosząc ciepłe kolory do kompozycji ogrodowych. Efekt niezwykłej gry kolorów potęguje się w kolejnych latach rozwoju rośliny. 
Nazwa odmiany ‘Sun Flare’ oznacza ‘rozbłysk słoneczny‘ jest to wyraźne nawiązanie do barw tej rośliny, która rozpala otoczenie. Ładnie wygląda w otoczeniu żurawek, funkii czy języczek. Potrafi nadać charakteru mniej eksponowanym miejscom ogrodu. Jest to roślina mało wymagająca o niewielkich wymaganiach glebowych. Lubi stanowiska słoneczne, jest całkowicie mrozoodporna!

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedsatawia przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.

 

Główne zalety hakonechloi 'Sun Flare' :
Dodaje energii, rozświetli i ożywi każde miejsce w ogrodzie
Pięknie faluje na wietrze, rosnąc tarasowo tworzy przepiękny wodospad
Złotolistna z bordowymi przebarwieniami na końcówkach liści
Mrozoodporna, zimuje bez potrzeby zabezpieczenia 
Podstawowe informacje:
ozdobna
z liści
- do 45 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz