Hortensja bukietowa 'Early Sensation' (pojemnik 3 litrowy)

Hydrangea paniculata

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

WCZEŚNIE KWITNIE!

 

Prezentujemy Państwu nową, niezwykle efektowną odmianę  hortensji o dużych kwiatach, które osiągają długość do 30 cm.  Początkowo mają zabarwienie białe, które dość szybko różowieją,

Odmiana cenna ze względu na wczesny termin kwitnienia - kwiaty pojawiają się już w końcu czerwca (prawie miesiąć wcześniej niż u innych odmian) i utrzymują się na roślinie aż do października. Dodatkową cechą charakterystyczną Early Sensation są czerwone sztywne łodygi.

 

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.

 

Dorosłe egzemplarze dorastają do 2 metrów, co ważne pędy są sztywne dzięki czemu krzew nie pokłada się. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji - ZOBACZ INNE ODMIANY. Walory estetyczne hortensji 'Mega Mindy' zostały docenione na wystawie Floral Flanders Expo podczas których odmiana została nagrodzona brązowym medalem.

 

Sadzonki hortensji bukietowej Early Sensation oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym filmie oraz zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.


 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Early Sensation' :
  Ogromne kwiatostany o dlugości do 30 cm!
  Odmiana wczesna - zakwita pod koniec czerwca
  Odmiana mrozoodporna, łatwa w uprawie
  Kwitnie nawet 4 miesiące
Podstawowe informacje:
           
  biały
do czerwonego
VI - X 2 m słońce, półcień, cień 3 l