SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Nowość
F-J

Jeżówka 'Prima Ginger' | Echinacea

Status: Dostępny wiosną 2024
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,50 PLN
Ilość

Jeżówka 'Prima Ginger' należy do wyjątkowej serii PRIMA, w skład której wchodzą atrakcyjne, różnobarwne odmiany o niskim wzroście, gęstym, zwartym pokroju oraz wyjątkowo obfitym kwitnieniu i dużych kwiatach. Zmienna barwa kwiatów prezentowanej odmiany tworzy jej wyjątkową i niepowtarzalną urodę. Na początku są pomarańczowe, w miarę rozkwitania jaśnieją i zmieniają odcień na różowo – łososiowy i blado pomarańczowy. Jej delikatny zapach przyciąga do ogrodu kolorowe motyle. Dorosłe egzemplarze osiągają 25 - 40 cm wysokości i 40 cm szerokości. Roślina mocno rozgałęziona o silnych łodygach. Kwitnie od lipca do października. 

Jest mrozoodporna, dość łatwa w uprawie, dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych czy  półcienistych. Gleba umiarkowanie wilgotna, żyzna i przepuszczalna.  Aby długo  cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem należy regularne przycinać uschnięte kwiaty.

Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym (14 cm x 14 cm).
Dzięki takim roślinom szybko osiągniesz egekt w ogrodzie!
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety jeżówki 'Parrot' :
Niespotykany pomarańczowy  kolor kwiatów o zmiennych odcieniach 
Odmiana o silnych łodygach - doskonała na rabaty i obwódki 
Łatwa w uprawie, mrozoodporna
Idealna na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
różowy, łososiowy, 
różowy
VII - IX 25 - 40 cm słońce, półcień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz