Kalina bodnantska 'Charles Lamont' (pojemnik 2 litrowy)

Viburnum bodnantense

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NIEZWYKŁA KALINA KWITNĄCA ZIMĄ!

 

Kalina bodnantska 'Charles Lamont' to rzadko spotykana roślina. Jest to prosty krzew, który dorasta do 2,5 - 3 metrów wysokości. Liście kaliny są ciemnozielone, jajowate, po rozwinięciu brązowawe. Cechą niezwykle artakcyjną dla tej odmiany są ciemnoróżowe kwiaty (pachnące!!!), które pojawiają się późną jesienią i pozostają aż do wiosny. Mają kształt cienkich rurek i zebrane są w grupy. Z czasem kolor kwiatów zmienia się z ciemnoróżowego na biały. Kwiaty są bardziej zwarte niż u bardzo podobnej odmiany 'Dawn'.

Kalina bodnantska 'Charles Lamont' nie posiada wygórowanych wymagań glebowych. Odmiana ta doskonale nadaje się sadzenia w grupach z innymi roślinami. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste. Dobrze komponuje się z innymi kalinami oraz roślinami o podobnym terminie kwitnienia, jak oczarami, leszczynowcami, pierisami, forsycjami.

Niniejsza odmiana jest kuszącą propozycją dla wszystkich miłośników i pasjonatów poszukujących niebanalnych odmian krzewów, które wzbogacą ich kolekcję w ogrodzie.

 

 

Sadzonki kaliny Charles Lamont oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety kaliny bodnantskiej 'Charles Lamont':
  Niespotykany, zimowy termin kwitnienia
  Kwiaty opruszone śniegiem dają niesamowity efekt
  Brak wymagań glebowych, roślina łatw w uprawie
  Cenna i rzadka odmiana
Podstawowe informacje:
           
  różowy XI - III do 3 m słońce, półcień 2 l

 

ferencowak napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
5/10
Mam tę kalinę od 3-4 lat. Ani razu nie zakwitła na jesieni - tak aby kwiaty były całą zimę. Zakwita dopiero pod koniec zimy - koniec lutego początek marca. Kwiat ma bardzo krótko, a jak się robi ciepło to przekwita i rozwijają się liście. Coś jednak nie tak z tym kwitnieniem
To co się zgadza z opisem - kwiaty są różowe, rurkowate, pachnące i bardzo ładne. I krzew jest mrozoodporny oczywiście.
Szkoda...