Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Kalina japońska 'Snowflake'

Viburnum plicatum

Ilość:
23,90 PLN
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg
Kalina japońska ‘Snowflake’ to piękny krzew o wzniesionych pokroju oraz charakterystycznym pagodowym ułożeniu pędów tworzących z czasem wyraźne piętra, delikatnie osadzone jedno nad drugim. Liście ciemnozielone, wyraźnie unerwione. jesienią przepięknie przebarwiają się na czerwono-purpurowy kolor. Ozdobna jest przez większość roku zarówno dzięki bardzo ładnym kwiatom jak i owocom. Docelowo dorasta do 2 metrów wysokości osiągając przy tym szerokość w granicach 1,5 metra. Szczególnie okazale prezentuje się w maju i czerwcu kiedy to pojawiają się białe kwiaty zebrane są w luźne, szczytowe kwiatostany, składające się z małych zielonobiałych kwiatów płodnych i białych, płaskich i dużych kwiatów płodnych. Po przekwitnieniu pojawiają się ozdobne, granatowe, błyszczące owoce, które chętnie jedzą ptaki.

 

Jak uprawiać kalinę

 

Odmiana ta jest mało wymagająca ale zdecydowanie preferuje gleby żyzne, wilgotne oraz lekko kwaśne. Należy pamiętać o wiosennym korekcyjnym przycinaniu jak i podlewaniu młodych egzemplarzy w susze. Taki zabieg ułatwi roślinie zbudowanie dużego i mocnego korzenia.

 

Gdzie sadzić kalinę

 

Szukając dla niej odpowiedniego stanowiska w ogrodzie należy wybierać miejsca zaciszne i osłonięte, usytuowane w pełnym słońcu lub półcieniu.  Doskonale prezentuje się jako soliter np. posadzony na środku trawnika. To niezwykle efektowny krzew o przepięknych kwiatach i oryginalnym pokroju nadający się do każdego typu ogrodu.

 

 

Sadzonki kaliny 'Snowflake' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety kaliny 'Snowflake':
  Barwny akcent w ogrodzie
  Odporna i łatwa w uprawie
  Wielobarwna, przebarwiająca się
  Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI do 2 m słońce, półcień 2l