Witaj wiosno! Wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie, obecny czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych.

Bestseller
A-E

Berberys Thunberga 'Golden Dream'
Berberis thunbergii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

Odmiana berberysu 'Golden Dream' charakteryzuje się czerwonymi pędami i jasną barwą drobnych liści – latem soczysto-zielonych, jesienią przebarwiających się w odcieniach pomarańczy.   Pędy wzniesione, lekko kładą się na boki, bogato rozgałęzione. Z wiekiem stają się łukowato wygięte. Dorasta do 1,5 m wysokości i szerokości. W maju i czerwcu, ten ciernisty krzew pokrywają drobne, żółte kwiatki. Jesienią powstaną z nich czerwone owoce i będą ozdobą rośliny przez całą zimę.

Jak uprawiać berberysa

Berberys nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w prawie każdych warunkach, jednak gleba nie powinna być zbyt ciężka i mokra. Dobrze znosi suszę, odporny na mróz. Stanowisko powinno być słoneczne  lub półcieniste, wtedy liście pięknie się wybarwiają. Młody krzew zaleca się corocznie przycinać w celu jego zagęszczenia. Roślina łatwa w uprawie, odporna i ma niewielkie wymagania.

Gdzie sadzić berberysa

Krzew ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość, chętnie wykorzystywany w parkach, skwerach, ulicznych nasadzeniach i oczywiście ogrodach przydomowych. Dobrze znosi cięcie dlatego nadaje się do formowania, na żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji, jako tło. Można komponować go z berberysami o odmiennym pokroju i ubarwieniu z różą rabatową, krzewami płożącymi czy bylinami.

Sadzonki berberysa 'Golden Dream' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety berberysa 'Golden Dream'
Dekoracyjne, przebarwiające się liście
Ładny akcent kolorystyczny
Łatwy w uprawie, odporny na mróz i suszę
Świetnie wygląda formowany na luźne żywopłoty
Podstawowe informacje:
żółty V - VI do 1,5 m słońce, półcień 2l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz