Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Krwawnik pospolity 'Milly Rock Red' (pojemnik 1 litrowy)

Achillea millefolium

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOMPAKTOWE KARMINOWE KĘPY

 

Krwawnik pospolity to mało wymagająca bylina o wyprostowanych sztywnych pędach, na których osadzone są soczystozielone liście. Szczególnie efektownie prezentuje się w okresie kwitnienia.

'Milly Rock Red ' to kompaktowa odmiana krwawnika osiągająca  25-30 cm wysokości. W okresie od czerwca do września ponad liśćmi ukazują się efektowne wielobarwne koszyczki kwiatowe w intensywnie karminowym kolorze z żółtym środkiem, które zebrane są płaskie baldachogrona. Można je wykorzystać zarówno do nasadzeń na rabatach, w ogrodach skalnych jak i  pojemnikach stojących. Ponadto jest to roślina, która doskonale nadaje się na kwiat cięty. Bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych krwawników jak również w kompozycji z jeżówkami, odętkami, rudbekiami czy przetacznikami.


Dobrze czuje się praktycznie na każdej glebie (nawet suchej i piaszczystej). Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Usuwając przekwitłe kwiaty możemy znacznie przedłużyć kwitnienie.

 

Sadzonki krwawnika Milly Rock Red oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety krwawnika 'Milly Rock Red':
  Efektowne karminowe kwiaty od VI do IX
  przepiękną ozdobą pojemników oranaranżacji małych ogródków.
  Pięknie prezentuje się w w donicach stojących w aranaranżacjach tarasowych
  Odporna, mało wymagająca (rośnie nawet w glebie suchej i jałowej)
Podstawowe informacje:
           
  karminowy z
żółtym środkiem
VI - IX 20-30 cm słońce, półcień 1l