Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Krzewuszka cudowna 'Marjorie

Weigela florida

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg
Jedna z najpiękniejszych krzewuszek, bardzo dekoracyjna odmiana. To silnie rosnący krzew o przewieszających się pędach, o szerokim rozłożystym pokroju dorastającym do 2 metrów wysokości i 2 metrów szerokości. Wyróżnia się wielobarwnością kwiatów, co jest największym jej atutem. Kwiaty są różowe i białe, dodatkowo zmieniają barwę w czasie rozwoju na kremową i ciemnoróżową. Są zebrane  w wiechy, które wyrastają w kątach liści na zeszłorocznych pędach. Krzew kwitnie obficie. Pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie maja i czerwca, czasem ponawiają kwitnienie jesienią. Kwiaty osadzone są w kątach liści pojedynczo lub po kilka, mają kształt dość dużych dzwonów o długości około 4 cm. Posiada zaostrzone, eliptyczne liście w kolorze ciemnej żywej zieleni.
 
Preferuje żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne podłoże. Jest tolerancyjna, na przeciętnej glebie poradzi sobie równie dobrze. Odpowiednim stanowiskiem będzie miejsce słoneczne lub lekko zacienione. W pełnym cieniu będzie źle rosła, słabo kwitła, liście się nie wybarwią. Dobrze znosi przesadzanie. 
 
Może być uprawiana na żywopłoty, polecana do nasadzeń grupowych lub jako soliter. Stosowana do nasadzeń w parkach, miastach oraz przy domach. Świetnie komponuje się z innymi odmianami krzewuszek, a także z jaśminowcami, żylistkami, kolkwicją.  Doskonale wygląda w połączeniu z się z z innymi odmianami krzewuszekberberysamipęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter a także na formowane żywopłoty.
 
Regularne przycinanie starszych pędów po kwitnieniu pobudzi roślinę do wzrostu i zapewni regularny pokrój i obfite kwitnienie. Cięcie odmładzające polega na usunięciu starych, słabo rosnących gałęzi. Wycinać je należy wczesną wiosną przy ziemi. Takie cięcie stymuluje roślinę do wypuszczania nowych pędów.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety krzewuszki 'Marjorie':
  Oryginalne różowo-białe kwiaty
  Odmiana powtarzająca kwitnienie
  Ładnie wygląda w towarzystwie trzmielin i berberysów 
  Roślina mrozoodporna, niekłopotliwa i łatwa w uprawie
  Idealna do nieformowanych żywopłotów
Podstawowe informacje:
           
  różowo-biały V-VI 1-2 m słońce, półcień 2 l