Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

O-S

Odętka wirginijska 'Rosea' | Physostegia virginiana

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
11,50 PLN od 11,50 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Odętka wirginijska 'Rosea' to ozdobna bylina o sztywnych i wyprostowanych pędach dzięki którym roślina nie pokłada się. Bardzo ładnie prezentuje się od lipca do września kiedy to ponad liśćmi ukazują się liczne różowe kwiatostany o długości do 30 cm!

Prezentowana odmiana dorasta do 80 cm i jest rośliną dość ekspansywną dlatego też polecamy ją nasadzeń w dużych pojemnikach stojących jak również na wyższe rabaty, gdzie będzie się ładnie rozrastać. Ponadto efektownie prezentuje się w kompozycji z  innymi bylinami np. tojeścią, jeżówką czy rudbekią.

Odętka dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych, jest tolerancyjna co do gleby. Nie powinno jej zabraknąć w ogrodzie pasjonatów oraz miłośników bylin rabatowych. Odętkę można również uprawiać na kwiat cięty. Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie  
 

Sadzonki odętki Rosea oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety odętki wirginijskiej 'Rosea'
Silnie rosnąca bylina - doskonała na rabaty i do pojemników
Od VII – IX zdobią ją różowe kwiatostany (do 30 cm długości!)
Doskonale komponuje się z jeżówką, rudbekią i tojeścią
Podstawowe informacje:
różowy VII - IX 80 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do okolic oczka wodnego| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz