Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Ostnica mocna 'Pony Tails'

Stipa tennuissima

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.00 kg

TRAWA DO GŁASKANIA - UNIKAT

 

Ostnica to malownicza trawa o puszystych kremowobiałych kwiatostanach, które przepięknie falują na wietrze tworząc unikalne kępy przypominając falujący "ogon kucyka" - stąd też pochodzi nazwa odmany. W drugiej połowie czerwca na szczytach liści ukazują się luźne włoskowate wiechy, które dodadzą lekkośći każdej ogrodowej kompozycji. 

 

Stipa to mało wymagająca trawa, która najlepiej rośnie w miescach słonecznych na glebach ubogich, piaszczystych i suchych. Zimą nie toleruje nadmiaru wilgoci w podłożu dlatego też sadząc ją należy zapewnić jej warstwę drenażową (pod roślinę wysypujemy 15-20 cm żwiru), a podłoże docelowe mieszamy z piaskiem lub źwirem. Dzięki temu rozluźniona gleba nie będzie zatrzymywała wody, a korzenie nie będą narażone na wygniwanie. 

 

Świetnie sprawdza się w połączeniu z innymi trawami jak również z bylinami. Jej zwiewny pokrój i puszyste kwiatostany przełamią monotonię sztywnych form wielu roślin.

 

Sadzonki ostnicy Pony Tails oferujemy w pojemniku 0,8 litra

 

Główne zalety ostnicy 'Pony Tails'':
  Malownicza trawa o przepięknych kremowobiałych kwiatostanach
  Doskonała pozycja dodająca lekkości ogrodowym kompozycjom
  Oryginalny pokrój
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
biały
VI - IX do 60 cm słońce, półcień 0,8l